We use, we bake and we eat cookies. By browsing our site you agree to our use of cookies. Okay! Learn more

Herbata z kardamonem

Kochani!

Afgańczycy herbatę piją podobno hektolitrami. Ja po spróbowaniu dziś ich specjału wcale się nie dziwię! Herbata czarna lub zielona z dodatkiem kardamonu, liści mięty oraz cukru jest bardzo aromatyczna i pobudzająca. Często jest ona także podawana z mlekiem lub śmietanką lecz ja jednak darowałam sobie ten wariant z racji tego że nie przepadam za połączeniem tych smaków. Na TYM blogu znalazłam inspirację do przygotowania herbaty z Kardamonem, TU natomiast można znaleźć dokładny sposób przygotowania tej herbaty w wersji z mlekiem. Sam rytuał picia herbaty w Afganistanie jest bardzo ważny, pożywa się ją najczęściej po obiedzie razem z owocami, pijąc powoli w ogromnych ilościach.

Składniki

  • 8 łyżeczek zielonej herbaty
  • garść ziaren kardamonu
  • cukier
  • kilka liści świeżej mięty/melisy
  • woda

Do dzbanka wsypujemy zieloną herbatę, utłuczone w moździerzu ziarna zielonego kardamonu oraz liście mięty. Zalewamy to wodą o temperaturze około 85 stopni, czyli kilka minut po tym jak przestanie się gotować. Herbatę zaparzamy około 5 min a następnie nalewamy do szklanek/filiżanek i słodzimy. Mi najlepiej smakowała dużo bardziej słodka niż piję ją zazwyczaj, ale wiadomo – każdy ma  inny próg słodkości.

IMG 3800 Herbata z kardamonem

Smacznego!
B

Chlebek naan
Bolani z ziemniaczanym farszem
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>