We use, we bake and we eat cookies. By browsing our site you agree to our use of cookies. Okay! Learn more

Chipsy z jarmużu

Kochani!

Te sztywne, mocno karbowane liście spoglądały na mnie podczas kolejnych wizyt w sklepie. W koszyku jednak lądowały inne produkty, zostawiając smutnie uśmiechającą się do mnie paczkę jarmużu na półce. Później, przeglądając kulinarne blogi i podziwiając pyszne zdjęcia oraz potrawy wykonane z jego udziałem moje sumienie dawało o sobie znać, a w głowie pojawiał mi się obraz tej pięknie zielonej rośliny. W końcu postanowiłam dać jarmużowi szansę. Raz kozie śmierć, jak to mówią!

Obraz 060a Chipsy z jarmużu
Na początku postanowiłam przetestować przepis na chipsy z jarmużu, znalezione dawno temu na blogu JustMyDelicious, lekko modyfikując przyprawy. Chipsy są naprawdę sporym zaskoczeniem – chrupkie, bardzo wyraziste, z ciekawą teksturą. Przygotowuje się je dosłownie kilka chwil, tak więc jeśli również zdecydujecie się na zakup jarmużu, nie pożałujecie, że je przygotowaliście.

Składniki

  • świeże liście jarmużu
  • 2-3 łyżki oliwy z oliwek
  • 1 łyżeczka soli morskiej
  • 1,5 łyżeczki słodkiej papryki
  • 1/2 łyżeczka przyprawy curry

Liście jarmużu myjemy, osuszamy i pozbawiamy łykowatych, twardych części. W miseczce mieszamy oliwę z oliwek z solą papryką oraz curry. W tak przygotowanej przyprawie dokładnie obtaczamy liście jarmużu, po czym rozkładamy je na papierze do pieczenia i wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na około 15 minut.  Podajemy ciepłe lub zimne z ulubionymi dodatkami.

Obraz 052a Chipsy z jarmużu

Smacznego!
B

Ciasto piegus
Domowy likier jajeczny
 

One Comment

  1. To musi byc pyszne:) …. a dodatkowo zdrowe:) buziaki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>